Новини

Владислав Атрошенко про тарифи

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 26 січня на щотижневій розширеній нараді вкотре підняв питання щодо зростання тарифів на газ і електроенергію та нагадав, що Чернігів планує звернутися з цього приводу до керівництва держави. Відповідні звернення депутати затверджуватимуть на пленарному засіданні 4 сесії Чернігівської міської ради 8 скликання вже у четвер, 28 січня. Повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради.

– Ми підтримуємо людей у частині того, що відбувається у нас з ціною на газ та електроенергію, і приймемо відповідні звернення до Кабінету Міністрів. Я можу сказати дуже просто: за мене голосували люди і чинити в інший спосіб я не можу. Вважаю, що ті кроки, які робить держава в частині підняття цін, як мінімум треба певний період часу просто роз’яснювати. Друге – треба розширити категорії людей, які матимуть право на соціальну підтримку. Ми запросили з цього приводу відповідальних керівників, які дадуть нам цифри по роках, скільки людей відповідно по категоріях отримували пільги на сплату за комунальними тарифами, газ і електроенергію. Ми подивимося цю статистику, приймемо толерантне, зважене звернення, що так не можливо робити зі своїми людьми в країні, – підкреслив Владислав Атрошенко.

Міський голова на нараді акцентував увагу ще на одному питанні. А саме: що тарифна політика в державі, зокрема, в частині теплової генерації – незбалансована і однозначно веде до колапсу в цій галузі. 

– Напрацьовуються величезні борги. Жоден профільний керівник не пояснює, яка кінцева мета збільшення цих боргів з року в рік. Щоб забрати ці підприємства? То забирайте їх зараз. Щоб повісити це все на міські бюджети? Міські бюджети їх не витягнуть. Скажімо, це абсолютно безглузда політика, і яка її мета – я не розумію. Це зворотна медаль цього питання. Тобто зростання тарифів – не підготовлене в належний спосіб питання. І це відповідальність Кабінету Міністрів. Очевидно, якісь наслідки колись повинні бути в цьому контексті, – зазначив він.

Очевидно, що для того, аби не виникали згадані борги, в разі підняття цін на газ і електроенергію (а це головні складові собівартості тепла) в цей же день повинно відбуватися й підняття комунальних тарифів. І на це варто все-таки йти – але за умови щоби українці, особливо соціально незахищені категорії громадян, були впевнені: якщо вони отримують субсидію на відповідні послуги, то не постраждають у разі зростання цін. Можливо, це буде вихід з патової ситуації яка склалася, припускає він.

– Усі повинні чітко знати всю інформацію: коли, як, на скільки конкретно зростуть платіжки, як вони компенсуються і за яких обставин. Так, дійсно, є умовно якийсь ринок, хоча ринок газу й важко так називати. Є незалежні постачальники. Але яка їх кількість? І найголовніше – яка є можливість конкретного громадянина купити цей газ у якогось конкретного постачальника? І знову ж таки, хто займається роз’ясненням цих можливостей? Це питання потребує так само висвітлення і адекватного регулювання, тому що ми йдемо в прірву, нарощуємо ті заборгованості, які ніхто ніколи не погасить. Ми не спроможні гасити по 700 млн грн, – підкреслив Владислав Атрошенко.