Новини

У Чернігові затвердили бюджет на 2022 рік

Сьогодні, 25 листопада, на пленарному засіданні 13-ої сесії міської ради депутати затвердили головний кошторис Чернігова. Після обговорення і внесення правок за бюджет проголосувало 35 депутатів.

Що передбачено в бюджеті:

Бюджет Чернігова на 2022 рік – збалансований. Загальний обсяг доходів буде складати 3,4 млрд грн. У такому ж розмірі заплановані видатки.

Так, на 10,5% збільшилися видатки на освіту. З урахуванням субвенції з державного бюджету вони складуть 1 млрд 554 млн грн.

На охорону здоров’я заплановано 166 мільйонів гривень. Зокрема, на придбання медичного обладнання по закладах охорони здоров’я спрямують 38 млн грн. На проведення капітальних ремонтів – 17,6 млн грн.

Загальний обсяг фінансування галузі культури та туризму складе 177 млн грн.  Вперше досить значний обсяг коштів передбачається на заходи розвитку саме туризму в Чернігові.

Передбачений у бюджеті обсяг відшкодування різниці в тарифах теплогенеруючими компаніями – 206,7 млн.

Видатки на житлово-комунальне господарство на наступний рік зменшуються. Зокрема, на поточний ремонт доріг спрямують 237 млн грн, капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі – 45,9 млн грн, планується проведення капітального ремонту двох світлофорних об’єктів.

Що стосується транспортної галузі, то на її фінансування передбачається 137 млн гривень, що на 18% більше ніж у поточному році. Зокрема, 82,6 млн грн передбачено на компенсацію за перевезення пільгових категорій громадян. На забезпечення заходів міської програми розвитку електротранспорту направлять 33,5 млн грн, зокрема місто планує придбати 5 тролейбусів.

Окрім цього, незважаючи на всі фінансові обмеження, планується продовження реалізації всіх важливих міських цільових програм.