З 1 лютого у Чернігові розпочнуть видавати пільгові транспортні картки для безоплатного проїзду в громадському транспорті. Виконком міської ради ухвалив відповідне рішення 26 січня.
Від звичайної транспортної картки вона відрізнятиметься кольором і позначкою про пільговий проїзд.
Для отримання пільгової картки потрібно звернутися до Департаменту соціального захисту населення міської ради (Івана Мазепи, 19), написати заяву, а за 7-10 днів вже забрати картку.
Читайте також: Прогноз погоди на вихідні 27–28 січня: по всій Україні вогко та сніжно
Департамент видаватиме пільгові транспортні картки до кінця 2024-го року. Втім, якщо буде потрібно, процедуру продовжать, аби всі отримали свою картку.
У цей час можна буде їздити безоплатно в міському транспорті за посвідченнями, що надають цю можливість. З 2025 року для безкоштовного проїзду обов’язково потрібно буде мати цю пільгову транспортну картку і прикладати її під час кожної поїздки до валідатора.
Пільгова транспортна картка видаватиметься на безоплатній основі, повідомляє пресслужба міської ради.
— Перша видача картки безкоштовна (це питання взяла на себе Чернігівська транспортна компанія), у разі втрати — власник повинен буде сплатити кошти за її відновлення, — звертають увагу чернігівців у муніципалітеті
Пільгову транспортну картку можуть оформити:
- учасники бойових дій та особи, прирівняні до них (в т.ч. учасники АТО);
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- особи, які супроводжують особу з інвалідністю внаслідок війни 1-ї групи;
- члени сім’ї загиблого (в т. ч., які пропали безвісти) військовослужбовця;
- потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії;
- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорії 2;
- дитина, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
- особа з інвалідністю 1-3 групи;
- особа з інвалідністю по зору 1-3 групи;
- дитина з інвалідністю;
- особа, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю;
- дитина-сирота або дитині, позбавленої батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах;
- дитина з багатодітної сім’ї;
- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- пенсіонери за віком.
Для внутрішньо переміщених осіб, яким чинними нормативно-правовими актами передбачений пільговий (безоплатний) проїзд у міському пасажирському транспорті, картка видаватиметься на безоплатній основі на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої Департаментом соціальної політики Чернігівської міськради.
Документи для отримання пільгової транспортної картки
Особа, яка має право пільгового проїзду, подає до Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. І. Мазепи, 19) наступні документи:
- заяву згідно з додатком до Порядку;
- копію та оригінал паспорта громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
- копію та оригінал облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
- копію та оригінал документа, що підтверджує зареєстроване місце проживання у місті Чернігові;
- копію та оригінал посвідчення (довідки) про належність особи до категорії осіб, які мають пільги з оплати проїзду у пасажирському транспорті загального користування.
Термін дії пільгової картки
Картка видається терміном, який відповідає терміну дії відповідного посвідчення (довідки), що дає право на пільгу.
Детальніше про все дивіться у сюжеті вечірнього випуску новин.