Новини

Платники Чернігівщини сплатили 19,3 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області за десять місяців 2022 року сплачено 12,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Це на 9,6 % перевищує факт надходжень відповідного періоду минулого року. Єдиного внеску надійшло 7 млрд грн (на 38,7 % більше за минулорічні надходження). Про це повідомили у ГУ ДПС у Чернігівській області.

Читайте також: «Чотири через чотири»: на Чернігівщині переглянули графіки відключень світла

Зокрема, до державного бюджету спрямовано 5,3 млрд грн, що становить 43 % загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 1,9 млрд грн, податку на додану вартість – 1,6 млрд грн, рентних платежів за користування природними ресурсами – 1,3 млрд грн та податку на прибуток – 0,5 млрд грн.

Порівняно з минулорічним фактом надходження залишились практично на такому ж рівні за рахунок зростання сплати рентних платежів за користування природними ресурсами (+0,5 млрд грн) та податку на доходи фізичних осіб і військового збору (+0,2 млрд грн) при одночасному скороченні збору податку на додану вартість (‑0,5 млрд грн).

До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 7 млрд грн, в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 5,2 млрд грн, єдиного податку – 0,8 млрд грн, податку на майно – 0,6 млрд грн. Факт минулого року перевищено на 18 % або на 1 млрд грн, в основному за рахунок податку на доходи фізичних осіб (зростання на 37 %  або на 1,4 млрд грн).

Рівень добровільної сплати податків залишається високим та становить 99,6 % від загальної суми надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-жовтні 2022 року 7 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на третину більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.