Упродовж січня 2020 року загальний рівень інфекційної захворюваності по місту знизився в цілому в 2,34 рази в основному за рахунок зниження захворюваності на: гострі респіраторні інфекції, грип, гострі кишкові інфекції, ротавірусну інфекцію, туберкульоз, скарлатину, мікози. Про це повідомили у чернігівському міському відділі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року зросла інфекційна захворюваність на сальмонельоз, вірусні гепатити, вітряну віспу, інфекційний мононуклеоз, лямбліоз, педикульоз, сифіліс, хворобу Лайма, коросту, лептоспіроз.
У січні 2020 року не реєструвались захворювання на дифтерію, кір, краснуху, правець, епідемічний паротит, менінгококову інфекцію, поліомієліт, кашлюк, дизентерію, туляремію, малярію.
Ситуація по місту з туберкульозу залишається неблагополучною.
Захворюваність на туберкульоз органів дихання зменшилась на 7, 7% і становить 12 випадків.
Серед захворілих в 2020 році на туберкульоз хворі на заразні форми склали 75%, кількість деструктивних форм туберкульозу (з розпадом) становить 25%. Випадків туберкульозу серед дітей не зареєстровано.
За антирабічною допомогою в заклади охорони здоров’я протягом січня звернулося 54 мешканця (за аналогічний період 2018 року – 59 чол., з меншення на 8, 4%), з яких 24,07 % ( 13 випадків) постраждали від нападу безпритульних тварин, 1 1 особам були призначенні щеплення проти сказу.
Санепідситуація в місті нестійка, рівень захворюваності на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для її поширення.