Новини

Інфекційна захворюваність у місті знизилась

Упродовж 3-х місяців 2020 року загальний рівень інфекційної захворюваності по місту знизився в цілому  на 21,9%.

В основному  це відбулося за рахунок зниження захворюваності на: гострі кишкові інфекції, лямбліоз, туберкульоз, скарлатину, кір, гонококову інфекцію, гострі респіраторні інфекції, грип,  мікози, педикульоз.

Про це повідомили у Чернігівському міському відділі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зросла інфекційна захворюваність на сальмонельоз, лептоспіроз, лістеріоз, вірусні гепатити, вітряну віспу, інфекційний мононуклеоз, сифіліс, хворобу Лайма, коросту.

Не реєструвались  захворювання на  дифтерію, кір, краснуху, правець, епідемічний паротит, менінгококову інфекцію, поліомієліт, кашлюк,  дизентерію, туляремію, малярію.

Ситуація по місту з туберкульозу залишається неблагополучною.  Захворюваність на туберкульоз органів дихання  зменшилась на  30,22 %   і  становить 27 випадків.

Серед захворілих в 2020 році на туберкульоз хворі на заразні форми склали 67 %,  кількість  деструктивних форм туберкульозу (з розпадом)  становить 25% .  Ссеред  дітей цієї хвороби не зареєстровано.

Загальна кількість мешканців міста, які звернулись  за антирабічною допомогою в заклади охорони здоров’я  протягом січня,   становить 155 осіб (за аналогічний період 2019 року – 159 чол., зменшення на 2 ,5 %),  з яких 25,8 % (40 випадків ) постраждали від нападу безпритульних  тварин, 11 особам були призначенні  щеплення проти сказу.

Санепідситуація  в місті   нестійка, рівень захворюваності на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для її поширення.

Comment here