Новини

Чернігівщина: шахраї вкрали у держави 140 гектарів землі

На Чернігівщині викрили злочинне угруповання, яке у змові з десятками людей в шахрайський спосіб переоформили з державної у приватну власність 140 га землі.

Про це повідомили у Секторі комунікації поліції Чернігівської області. Трьом члена угупування вручили повідомлення про підозру.

Правоохоронці встановили, що кожен з членів угруповання мав свою роль: одна людина взяла на себе організацію діяльності офісів, друга займалася пошуком зацікавлених в земельній оборудці осіб, третя — вела перемовини з нотаріусом.

 Всі три особи – мешканці Черкаської області, віком від 26 до 36 років. Фігуранти організували у місті Чернігові два офіси, де з березня по квітень 2020 року за грошову винагороду зібрали у 72 місцевих мешканців документи (копії паспортів, ідентифікаційних кодів, заяви) для начебто оформлення у власність цих людей земельних ділянок. За право користуватися цими документами кожна особа отримала по 1 000 гривень.

Згодом ці документи отримав приватний нотаріус. Він оформив довіреність на право розпорядженням всіма цими земельними ділянками загальною площею 140 га на одну людину.

Ця особа виконала роль прокладки — уклала від імені кожного власника землі договір купівлі-продажу з юридичною особою, яка представляла інтереси організованого злочинного угруповання. У результаті цієї земельної оборудки державі було завдано збитків на 1 400 000 гривень.

Співробітники Головного управління Національної поліції в Чернігівській області та Управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури провели обшуки у квартирах фігурантів (Черкаська область).

Там правоохоронці вилучили мобільні телефони, флеш-накопичувачі  та чорнові записи, у  яких містяться відомості про причетність цих осіб до земельної оборудки. 

 Слідчі повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України членам злочинного угрупування, які у змові з третіми особами шахрайським шляхом заволоділи землею державного значення. Суд може позбавити їх волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.