Яким є «ідеальне місто» в Україні для підприємців – про це говорили 25 лютого під час онлайн-презентації найкращих практик Індексу конкурентоспроможності міст України 2019-2020.
Активними її учасниками стали, зокрема, представники Чернігівської, Хмельницької, Кропивницької, Запорізької, Тернопільської, Вінницької міських рад. Усі вони поділились успішними рішеннями для започаткування та безпеки ведення бізнесу, доступу до публічного майна, відкритих даних, лідерства міської влади у створенні сприятливого бізнес-клімату та підтримки інновацій.
Дослідження “Найкращі практики лідерів ІКМ 2019/2020” проведене Info Sapiens у співпраці з ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Це огляд найкращих практик управління економічними процесами в українських містах. Повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.
Оцінка бізнес-клімату проводилася в 23-х обласних центрах України та Києві, методом онлайн-опитувань та глибинних інтерв’ю. За його результатами Чернігів займає шосту позицію у загальному рейтингу з показником 62,88 балів.
Крім того, п’ять міст – Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Суми та Тернопіль – включені до Програми покращення ІКМ, яка допоможе містам поліпшити бізнес-клімат за ключовими показниками Індексу. Також Чернігів включений у Міжміську групу з покращення бізнесклімату.
Наступні п’ять міст будуть виявлені за підсумками другої хвилі опитування ІКМ – 2021, яка триватиме до 30 квітня цього року. І вже у серпні-вересні будуть оголошені всі 10 міст-учасників ІКМ – 2021.
ІКМ складається із десяти компонентів, які разом формують так зване «ідеальне місто». Так, Чернігів потрапив у п’ятірку лідерів серед українських міст у першому компоненті – Започаткування бізнесу. Серед переваг – зокрема, що у нашому місті є можливість попереднього запису на консультацію в державного реєстратора. Така перевірка усього пакету документів до самої подачі допомагає знизити кількість відмов щодо реєстрації свого бізнесу.
У шостому компоненті – Неформальні платежі та корупція – Чернігів на шостій позиції. Крім “гарячої лінії” з протидії корупції, на офіційному вебсайті Чернігівської міської ради є спеціальна «Гаряча кнопка». Натиснувши її, можна анонімно звернутися з приводу корупції чи інших проблем у місті. Спільним для усіх міст-лідерів у цьому компоненті є те, що вони налагоджують діалог з підприємцями. Це запобігає корупції та підвищує рівень довіри до влади.
Найкраще оцінюють безпеку ведення бізнесу (7 компонент) у своєму місті підприємці у містах Краматорськ, Чернівці, Чернігів.
В аналізі восьмого компонента – Лідерство міської влади – зазначено, що у Чернігові є Дорадчий комітет з питань підтримки підприємництва, куди входять представники як влади, так і місцевого бізнесу.
Загалом результати ІКМ 2019/2020 свідчать про те, що ідеальне місто – те, де співпраця між бізнесом і владою прозора та відкрита для усіх зацікавлених сторін. Підприємці отримують необхідну інформацію, знають куди звертатися в разі виникнення запитань. Влада дослуховується до їхніх потреб і запитів. Місцевий бізнес чітко бачить зв’язок між сплаченими податками та позитивними змінами в місті.