Новини

Завдяки камерам розкрили близько 4,5 тис. злочинів

На пленарному засіданні 3-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання сьогодні, 24 грудня, начальник сектору моніторингу Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Роман Пастушок доповів про результати реалізації у місті Програми «Безпечне місто Чернігів», яка діє вже протягом кількох років. Рішення заслухати таку доповідь депутати прийняли на попередньому засіданні сесії міської ради. Повідомляє Прес-служба ЧМР.

У рамках цієї Програми по місту для забезпечення безпечного перебування людей на вулицях та безпеки дорожнього руху встановлено 233 камери відеоспостереження. Вони встановлені на п’яти в’їздах до міста, на його основних перехрестях, у паркових зонах відпочинку людей, у підземних переходах біля Готелю «Україна» та в мікрорайоні «Шерстянка», на кладовищі «Яцево».

За його словами, програма є ефективною. Так, за допомогою системи відеоспостереження з 2017 року у місті вдалося розкрити близько 4,5 тисячі злочинів. Зокрема, 58 вбивств, 60 розбоїв, 247 незаконних заволодінь транспортними засобами, 249 грабежів, 3549 крадіжок (1266 крадіжок з помешкань громадян), а також ряд інших злочинів невеликої та середньої тяжкості.

Крім того, він зауважив: чим більше у місті буде встановлено відеокамер, тим швидше поліція розкриватиме злочини та притягуватиме винних до відповідальності. Крім того, поліція в реальному часі контролюватиме ситуацію у кожному куточку нашого міста та забезпечуватиме безпеку його мешканців. Система відеоспостереження має охоплювати усі найпроблемніші місця, зокрема перехрестя.

Нагадаємо, що рішення міської ради про Програму «Безпечне місто Чернігів на 2021-2025 роки» було прийняте на пленарному засіданні сесії, що відбулося 1 грудня. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для виконання Програми за кошти міського бюджету, складає 42 млн грн.

Для безпеки міста, моніторингу, контролю, керування та оперативного реагування на надзвичайні події щорічно необхідно встановлювати близько 50 камер відеоспостереження, а також доукомплектування моніторингового центру необхідною кількістю серверів.