Новини

Якою буде погода в Чернігові у грудні: прогноз синоптиків

Чернігівські синоптики спрогнозували, якою буде погода у перший місяць зими на Чернігівщині. За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у грудні 2021 року очікується 1,9º морозу, що вище середніх багаторічних значень. Кількість опадів очікується менше норми – 36 мм.

Як повідомили у Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, порівняно з листопадом у грудні температура знижується на 4º і у середньому за місяць складає 2,8º морозу.

Абсолютний максимум температури повітря у грудні за повоєнний період зареєстрований у 2008 році – 12-14º тепла.

   Абсолютний мінімум відмічався у 1997 та місцями у 1969 роках – 28-32º морозу.

З настанням грудня частішають хуртовини, збільшується промерзання ґрунту не лише за рахунок надходження холодного повітря з Арктики, а й унаслідок радіаційного охолодження землі. У грудні найчастіше утворюється сталий сніговий покрив. Сніг дає не тільки вологу, він ще й захищає рослини від морозів. Під 2-3-х сантиметровим його шаром температура буває на 4-5º вища, ніж на поверхні ґрунту без снігу, а 5-ти сантиметровий шар може створити різницю у температурі до 10º.

Кількість опадів за місяць дорівнює 46 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами у грудні складає 16-18.

За період з 1966 по 2020 рік у грудні спостерігалися стихійні метеорологічні явища ІІ рівня небезпечності: 7 випадків сильного снігу (максимальна кількість 21-29 мм), 2 випадки сильного туману з погіршенням видимості до 50 м та стихійні метеорологічні явища ІІІ рівня небезпечності: 1 випадок надзвичайного налипання мокрого снігу діаметром 50 мм, 1 випадок надзвичайного вітру (максимальна швидкість 40 м/с), 1 випадок надзвичайного снігу 32 мм, 1 випадок надзвичайної хуртовини з максимальною швидкістю вітру 25 м/с.