Новини

Як обрати безпечну новорічну ялинку – поради фахівців

Уже зовсім скоро зустрічатимемо Новий рік.  Головною окрасою свята кожної оселі традиційно є новорічна ялинка. Тож  обираючи новорічну красуню, варто звернути увагу на показники безпеки, адже причин для перестороги  чимало, кажуть фахівці Чернігівського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

По-перше, новорічне дерево має бути вирощене на екологічно безпечній території. В першу чергу це стосується показників радіаційної безпеки. Варто пам’ятати, що  частина території Чернігівської області зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, тому ще й досі деревна продукція лісу може характеризуватися підвищеною радіоактивністю. Ось чому необхідно купувати ялинки лише в спеціально відведених місцях, а саме дерево повинне мати відповідну позначку, що є свідченням проведеної експертизи.

Проте, навіть за таких умов, не можна встановлювати ялинку у кімнатах, призначених для сну або тривалого перебування людини, особливо, коли це стосується дітей. Адже хвойні дерева мають здатність виділяти в повітряне середовище багато специфічних речовин, які часто є корисними, однак за тривалого впливу можуть призвести і до небажаних наслідків – погіршення самопочуття, головного болю, алергії.

Але останнім часом помітної популярності набуває встановлення штучних ялинок. І причин цьому чимало. Та  купуючи штучну ялинку, обов’язково зверніть увагу на наявність супровідного документу, що засвідчує якість та безпеку виробу . В першу чергу, це стосується дешевої продукції китайського виробництва, яка заполонила ринки міста.

Варто також дізнатися , з якого матеріалу виготовлено виріб. Для виробництва штучної хвої використовують, як правило, поліпропілен та полівінілхлорид.

Поліпропілен вважається найбезпечнішим видом полімерних матеріалів, тому виріб з нього є найякіснішим. Окрім того, такі ялинки мають надзвичайно привабливий вигляд. Однак ціна на поліпропіленові ялинки помітно відрізняється від полівінлхлоридних аналогів.

Полівінілхлорид –  найуживаніший вид пластмас для виробництва штучних ялинок. Такі ялинки називають оптимальним співвідношенням ціни та якості, адже вони є міцними, довго служать, гарно вигляда­ють та коштують дешевше, ніж ялинки з поліпропілену.

Хімічний склад штучних ялинок не можливо визначити «на око», проте варто знати декілька ознак, які свідчать про перевищення гранично-допустимих рівнів шкідливих речовин.

Не дивлячись на те, з яких полімерних матеріалів виготовлено новорічне дерево, варто звернути увагу на відсутність специфічного запаху. Адже запах є потужним сигналом того, що ялинка містить токсичні речовини – формальдегід, фенол, толуол, метилен, ацетон тощо. Останні можуть спричинити цілу низку недуг: головні болі, слабкість, запаморочення непритомність, алергічні реакції.

Під час купівлі штучної ялинки рукою або серветкою потріть гілочки та стовбур дерева – якщо на шкірі руки або серветці будуть залишки фарби, краще не здійснюйте покупку, так як це є ознакою  неякісного товару.  Така ялинка  може містити у своєму складі свинець, ртуть, кадмій, миш’як, барій, які негативно впливають на центральну нервову систему, викликають хвороби дихальних шляхів і також можуть призвести до алергії.

Тому не будьте безпечними, подбайте про безпечні новорічні свята для себе та своїх близьких!