Новини

Вакцинація населення проти Covid-19

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив письмово звернутися до Міністерства охорони здоров’я України з проханням чітко роз’яснити питання щодо кількісних показників масової вакцинації населення та термінів її проведення. Про це говорили 12 січня на щотижневій розширеній нараді в міській раді під час доповіді щодо стану захворюваності на Covid-19, зокрема по місту Чернігову. Повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради.

– Враховуючи статистику, яку ми бачимо, по багатьох показниках у нас йде зниження рівня захворюваності. І в цей час оголошується локдаун, хоча за даних обставин таке рішення можна було б і відтермінувати. З цього приводу минулого тижня ми зверталися до урядовців. Введення локдауну буде коштувати мільярди збитків і державному бюджету, і місцевим бюджетам. Також і люди не отримають заробітну плату, і зупинятиметься бізнес. На мою думку, рішення повинні бути логічними, – підкреслив Владислав Атрошенко.

Як повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець, станом на 11 січня по Чернігову індикаторний показник захворюваності на Covid-19 за 14 днів на 100 тис.населення становить 229,8, що дещо менше, ніж загалом по Україні (233,5) та області (236). За всіма показниками темпи поширення цієї хвороби знижуються, і наразі Чернігівська область знаходиться на 11-й позиції в порівнянні з іншими областями України.

Завантаженість ліжок у лікарнях міста на рівні 39,7%, а по області – 35%. На кисневій підтримці наразі перебуває близько 80 хворих, і ця цифра щодня є стабільною. Зокрема, на апаратах-ШВЛ перебуває близько 3 пацієнтів.

За словами Ольги Малець, профільним міністерством вже визначені групи осіб, яким в першу чергу робитиметься вакцинація. Також розроблена і вже надійшла до управління дорожня карта, де прописані всі необхідні кроки щодо підготовки до вакцинації. Загалом визначені 4 етапи вакцинації, розраховані щоденні навантаження на мобільні бригади, які в стаціонарних пунктах на базі закладів охорони здоров’я будуть вакцинувати мешканців. Разом з тим, про дати одержання вакцини в Україні та початку вакцинації населення наразі невідомо.

Чернігівський міський голова наголосив на тому, що зараз засоби масової інформації активно повідомляють про початок масової вакцинації у Великобританії, США, Ізраїлі. Важливо, щоб і українці знали, коли зможуть на неї розраховувати.

– Зрозуміло, що є черга і Україна, на жаль, не виробляє вакцину, хоча й могла б. Але зараз треба принаймні надавати чітку інформацію по датам. Я вважаю, що це питання вже є перезрілим і людей треба більше інформувати по цьому напрямку, – зазначив він.

Comment here