Новини

В Україні ввели в обіг нову 200-гривневу банкноту

Відсьогодні в Україні вводяться в обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень. Вони поступово замінять у обігу банкноти попереднього зразка, тобто спеціально обмінювати купюри на нові не потрібно.

Про це повідомляє Національний банк України.

В обіг планують ввести одразу близько 5 млн оновлених 200-гривневих банкнот. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами в регіонах.

На новій банкноті збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному – зображення будівлі В`їзної вежі Луцького замку. Але оновлена банкнота має кілька нових сучасних елементів захисту, що значно мінімізують можливість її підробки.

«Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити такий елемент захисту як оптично-змінний елемент SPARK. Він має поступово змінювати колір від пурпурного до золотисто-зеленого.

Ще однин важливий елемент захисту – «віконна» захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та графічний знак гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Крім того, на банкноті покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти», – йдеться в повідомленні.

Нова 200-гривнева купюра – це ще один крок у напрямі оптимізації банкнотно-монетного ряду гривні, що триває з 2014 року, зазначають у Нацбанку. Завершить цей процес уведення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень (у середині 2020 року).

Оновлений номінальний ряд гривні міститиме надійніші та захищеніші від підробок банкноти, а також забезпечить зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Завдяки таким змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

Comment here