Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив управлінню освіти міської ради до наступного тижня розробити та оприлюднити чіткий графік організації освітнього процесу для чернігівських школярів після локдауну, тобто з 25 січня. Зокрема, там має бути по можливості передбачене коригування часу початку занять першої зміни у школах, щоб він не збігався з часом пікового навантаження громадського транспорту. У зв’язку з цим по кожному класу кожної школи повинна бути чітка інформація як про час початку, так і про обсяг занять, які проходитимуть в очній формі. А також про те, які предмети визначені для дистанційного навчання. Мова про це йшла на щотижневій розширеній нараді в міській раді сьогодні, 12 січня. Повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради.
– Навчання повинно розпочинатися не раніше 9-ї години. Це треба опрацювати окремо по кожному навчальному закладу та по кожному класу, а також чітко вказати перелік предметів, які викладатимуть дистанційно. Тобто однозначно повинна вирішитися задача, щоб у громадському транспорті не було колапсу і щоб транспорт не став точкою небезпеки розповсюдження захворювання, – підкреслив він. Міський голова додав: якщо це питання не вирішити, то в майбутньому саме з цієї причини можливий новий сплеск захворюваності на COVID-19.
Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура повідомив, що відучора після зимових канікул школи міста відновили освітній процес з використанням дистанційних технологій. Хоча для початкової школи це досить складно. Наразі відслідковується інформація щодо надходження скарг від батьків, а також щоб не було багато завдань для дітей. Також вже ведеться підготовка до відновлення навчання для усіх класів за звичайною формою з 25 січня, якщо не буде продовжена дія відповідної постанови уряду.
Василь Білогура зауважив: планується, що учні початкових класів після “локдауну” будуть приходити до школи все-таки на той же час, що й раніше – оскільки це пов’язано з організацією харчування для молодших школярів. А години початку занять 5-11 класів будуть зміщені. Наразі кожен заклад освіти окремо розробляє індивідуальний графік і розклад уроків у залежності від наявності кабінетів. Тобто одночасного початку занять у всіх школах не буде.
Заклади ж дошкільної освіти працюють і працюватимуть у звичайному режимі.