Новини

Розстріляли автівку з цивільними: на Чернігівщині повідомили про підозру двом російським військовим


Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури встановили особи двох військовослужбовців окупаційної армії рф, причетних до розстрілу цивільної автівки, внаслідок чого було вбито двоє людей.

 Про це повідомляє Поліція Чернігівського району.

Читайте також: Обстріли Чернігівщини: за добу окупанти тричі обстрілювали прикордонні громади

В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що обидва підозрювані є військовослужбовцями однієї військової частини, що входить до 41-ї загальновійськової армії рф. На початку березня вони разом з іншими окупантами рухалися колоною військової техніки від білоруського кордону в напрямку Чернігова.
 
Проїжджаючи одне з сіл Чернігівського району, підозрювані звернули увагу на зустрічний кросовер Renault Duster. Водій цивільної автівки звернув на узбіччя і зупинився, пропускаючи колону. Він та всі його пасажири продовжували сидіти на своїх місцях, не роблячи будь-яких різких рухів та намагаючись не спровокувати напад.
 
Проте підозрювані зупинилися не більш як за півсотні метрів до легковика і удвох відкрили по автівці прицільний вогонь зі стрілецької зброї. Водій та пасажирка на передньому сидінні розстріляної автівки загинули на місці.
 
Ще четверо пасажирів на задньому сидінні «Дастера», з яких дві 16-річні дівчини, лишилися живі. Проте одна з неповнолітніх, а також 22-річний юнак зазнали легких поранень.
 
За сукупністю вчинених злочинів обом військовим рф оголошено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному із умисним вбивством, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 438 Кримінального Кодексу України). Її санкція передбачає позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічно.
 
Наразі слідчі Чернігівського райуправління поліції готують матеріали для оголошення підозрюваних у міжнародний розшук та для застосування процедури спеціального досудового розслідування (in absentia), яка дозволить суду ухвалити вирок за відсутності обвинувачених.