Україна належить до країн, які двічі на рік здійснюють переведення годинників. Це роблять з метою максимально ефективного використання світлового дня та задля економії електроенергії.
У ніч проти 31 березня Україна переходить на літній час. Стрілки годинника треба перевести о 3 годині на одну годину вперед (тобто з 03:00 на 04:00). Таким чином, ми спатимемо тієї ночі на цілу годину менше.
Читайте також: На прикордонні Чернігівщині зводять фортифікаційні укріплення
Противники щорічних переходів на літній та зимовий час стверджують, що такі стрибки часу, які змушують нас двічі на рік зміщувати на годину розпорядок дня, призводять до порушення людських біоритмів, і, як наслідок, погіршують самопочуття та знижують працездатність людей.
Питання відмови від переходу на зимовий та літній час обговорювалося Верховною Радою та громадськими діячами неодноразово, але досі залишається невирішеним. Востаннє 2021 року законодавча ініціатива про відмову від переходів на літній та зимовий час не пройшла в парламенті друге читання, так і не набравши достатньої кількості голосів на свою підтримку.
Наразі Україна, подібно до майже 70 інших країн світу, застосовує сезонне переведення годинників. Водночас близько 135 країн або ніколи не вводили подібну практику, або повністю відмовилися від неї.