Новини

Найцікавіше про Десну

Деснянське басейнове управління водних ресурсів запустило на своїй сторінці у Facebook рубрику, в якій ділиться короткими фактами про нашу красуню Десну.

Десна – це одна з шести великих річок України та перлина Чернігівщини. Її красою люди захоплювалися здавна, її згадували в своїх творах письменники та поети, на її берегах відбувалися історичні події та зростали давні могутні міста. Тож нам – тим, хто живе в місті над Десною, слід знати про неї якомога більше.

Щоби зрозуміти, наскільки це значима та могутня річка, варто дізнатися лише кілька цифр.

Наприклад, протяжність Десни тільки в межах України становить 575 км, загальна ж – 1130 км. Це робить її найдовшою притокою річки Дніпро. Загалом же вона є четвертою за довжиною серед усіх річок нашої держави.

Також Десна посідає друге місце серед приток Дніпра за водозабірною площею – площа її водозабірного басейну на території України становить майже 34 тис. км². Тут формується понад 20% маси річного стоку Дніпра.

Воду з річки Десна використовують для водопостачання населених пунктів, серед яких і місто Київ. Так понад 60% питної води для столиці нашої країни забирають саме з цієї водної артерії.