Новини

Медовий Спас святкують християни

Маковія йде першим з трьох літніх Спасів, які настануть у серпні. На цей час припадає початок Успенського посту, що триває до 28 вересня. 
У цей день у храмах освячують мед, маковійчики та воду. У кошик для освячення можна класти випічку, фрукти. Найчастіше з фруктів віруючі беруть з собою стиглі грона винограду, які після освячення їдять всією сім’єю, а також роздають нужденним. Маковійчиками в народі називають букети-оберіги, які має захищати всю родину від біди протягом наступного року. Букети роблять саме жінки, а складається він з певних трав і квітів, причому кожна з рослин має певне значення. Перше, що повинно бути в квітковому букеті на церковне освячення в свято Маковія це кілька великих, стиглих головок маку. Такий букет буде називатися «маковійка» або ж «Маковійчик». Крім макових квітів в букет можна покласти чорнобривці, жоржини, айстри, гвоздики, барвінок. «Розбавити» квітковий букет можна різними травами: м’ятою, любистком, чебрецем, м’ятою і іншими ароматними травами. 
На Маковія можна збирати мак і мед. Втім, варто зауважити: за народними прикметами, під час цього процесу не можна голосно розмовляти, щоб не налякати бджіл і не зіпсувати меду.

Comment here