Новини

Куди подіти ялинку після свят?

Зараз ми насолоджуємося красою гарно вбраних ялинок і сосен. Та далі доля у них схожа – рано чи пізно опинитися на смітнику. Куди ж чернігівці можуть подіти свої новорічні сосни та ялини, щоб вони були використані з користю та не засмічували місто – поради підготували в управлінні ЖКГ міської ради.

Отже, новорічну ялинку після свят слід віднести до найближчого до вас контейнерного майданчику для збору побутових відходів. Бажано перед цим загорнути в ряднину, щоб не насмітити хвоєю в під’їзді. Пакетів і плівки краще використовувати мінімум – пам’ятаємо про шкоду пластику для довкілля!

Дивіться також: Попит і пропозиція. Куди вирушають непродані ялинки?

Через деякий час деревця зберуть і використають для опалення комунального підприємства «Спецкомбінат». Збором та перевезенням ялинок займаються підприємства, що обслуговують будинки, споруди та прибудинкову територію (ЖЕКи, ОЖБК та ОСББ). Існує також практика подрібнення ялинок та вивезення щепи на полігон твердих побутових відходів, але зараз до неї вдаються рідко.

Є й інші варіанти утилізувати ялинки з користю, зазначають в управлінні ЖКГ. Можна самостійно домовитися з власниками приватних господарств чи представниками зоопарку і відвезти їм деревця. Жителі приватного сектору зазвичай використовують ялинки після новорічних свят для власних потреб.

Комунальні служби міста просять не викидати новорічні дерева до сміттєвих баків чи через сміттєпровід, а  збирати їх біля контейнерних майданчиків. Так ми допоможемо комунальним службам швидко прибрати місто.