Новини

Дві чернігівські вчительки першими пройшли сертифікацію

У Чернігові два педагоги початкових класів успішно пройшли всі етапи пілотного проєкту із сертифікації працівників освіти. Про це повідомляє Управління освіти міської ради. Сертифікати «Вчитель початкових класів загальної середньої освіти» отримали Корень Людмила Петрівна (Чернігівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №19 Чернігівської міської ради Чернігівської області) та Коломійченко Аліна Алібеківна (Чернігівська загальноосвітня школа І ступеня №25 Чернігівської міської ради Чернігівської області).

Наразі сертифікацію успішно пройшли всього 705 вчителів України, 17 із них – з Чернігівщини.

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (зокрема й з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Участь у сертифікації вчителі беруть на добровільній основі.

У 2019 році сертифікація вчителів стартувала в Україні як пілотний проект і стосувалася тільки вчителів початкової школи. Вся процедура сертифікації від моменту реєстрації до фінального тестування тривала близько року. Вона складалася з трьох етапів:

  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи, що організовується Державною службою якості освіти та її територіальними органами;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування, що організовується Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами.

Результати сертифікації педагогічних працівників визначала комісія, створена при Міністерстві освіти і науки України.

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи НУШ, сертифікація замінить атестацію педагогів.

Успішне проходження педагогом сертифікації є не тільки підтвердженням його експертності, а й дає ряд інших переваг. Зокрема, щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу відповідно до обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката. Крім того, успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.

Comment here