Новини

Хто встановлює тарифи на комунальні послуги?

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Повідомляє Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» встановлення тарифів на комунальні послуги суб’єктам природних монополій та суб’єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), належить до повноважень НКРЕКП.

Згідно зі статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, послуги з постачання гарячої води, які встановлюються НКРЕКП), транспортні та інші послуги.

Наразі, виходячи з умов чинного законодавства, тарифи на комунальні послуги з постачання теплової енергії та гарячої води (АТ «Облтеплокомуненерго», КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ ФІРМА «ТехНова»), розподілу природного газу (АТ ОГС «Чернігівгаз»), централізованого водопостачання і централізованого водовідведення (КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради), розподілу електричної енергії (АТ «Чернігівобленерго») та на електричну енергію для побутових споживачів (ТОВ «ЕНЕРА Чернігів») встановлюються НКРЕКП.

Comment here