Новини

День Добровольця відзначають у Чернігові

У Чернігові 14 березня покладанням квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної Сотні у сквері ім.М.М.Попудренка вшанували мужність і патріотизм усіх воїнів, зокрема, героїв-добровольців, які загинули, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Про це повідомляє пресслужба міської ради.


Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх, хто загинув під час Революції Гідності та при виконанні військового обов’язку в зоні АТО/ООС на сході України.


Як відомо, березень 2014 року трагічно увійшов в новітню історію України. Тоді, 14 березня, більше п’яти сотень бійців Самооборони Майдану, бажаючи захистити свою державу, прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях Першого добровольчого батальйону. Згодом був сформований Перший батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького.

Серед перших бійців батальйону – і наші земляки – добровольці з Чернігова: учасник Революції Гідності, учасник бойових дій в зоні АТО/ООС, нині – військовослужбовець ЗСУ, старший солдат Ігор Сергусь та його друг – солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.
За покликом серця на захист України добровольцями пішло багато представників Чернігівщини. Вони виконували свій військовий обов’язок, зокрема, у складі Національної гвардії України та Збройних сил України.


За проявлену мужність та відданість військовій присязі герої-добровольці відзначені високими державними нагородами, відзнаками Президента України, орденами «За мужність», «Богдана Хмельницького», «Золота Зірка» з присвоєнням звання «Герой України», а також народними нагородами – орденами «Лицарський хрест добровольця» та «Народний Герой України».


Наразі вже 181 герой з Чернігівщини віддав своє життя під час подій Революції Гідності та російсько-української війни на сході України.