З’явилася перша загальнодоступна інформація про результати Всеукраїнського муніципального опитування 2021 року. Це опитування, яке проводиться на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) щорічно.
Про це повідомляє пресслужба міської ради з посиланням на видання «НВ».
Опитуванням грунтовно досліджується задоволеність жителів українських міст якістю життя в них за кількома десятками параметрів. Офіційна презентація цього авторитетного рейтингу ще відбудеться 17 вересня.
Відповідно до опублікованих даних, за показниками цього глобального рейтингу наше місто Чернігів – серед лідерів.
Найвищий показник задоволеності мешканців тими послугами та комфортом, що забезпечує їм міська влада, у 2021-му отримала Вінниця. Після нього йде Луцьк, чия економіка насичена грошовими переказами трудових мігрантів з Польщі. Далі Івано-Франківськ у якому відбувається істотне зростання зарплат, а за ним Чернігів, що значно покращив свої показники останніми роками.
Повний рейтинг обласних центрів та найбільших міст
- Вінниця — 3,6 (загальний індекс якості 22 виміряних послуг, разом взятих, де 1 означає жахливо, 2 — погано, 3 — середньо, 4 — добре, а 5 — відмінно);
- Луцьк — 3,3
- Івано-Франківськ — 3,3
- Чернігів — 3,3
- Хмельницький — 3,3
- Маріуполь — 3,3
- Харків — 3,2
- Тернопіль — 3,2
- Черкаси — 3,1
- Львів — 3,1
- Кропивницький — 3,1
- Сєвєродонецьк — 3,0
- Ужгород — 3,0
- Одеса — 3,0
- Житомир — 3,0
- Рівне — 2,9
- Суми — 2,9
- Київ — 2,9
- Дніпро — 2,9
- Запоріжжя — 2,9
- Полтава — 2,9
- Миколаїв — 2,8
- Чернівці — 2,8
- Херсон — 2,7
Оцінки Чернігова
- Тротуари — 3,6
- Збір сміття — 3,6
- Транспортна інфрастурктура — 3,2
- Дороги — 3,5
- Заклади культури — 3,4
- Публічні парки та сквери — 4,3
- Двори та прибудинкові території – 3,2
- Діяльність поліції — 2,9
- Екологія, довкілля — 3,4
- Паркування — 2,6
– Українські міста розвиваються переважно в правильному напрямку, попри удар пандемії COVID-19 по доходах громадян, — відзначає Майкл Дракман, директор МРІ в Україні. — Ті міські політики, котрі отримали посади за результатами місцевих виборів 2020 року, виконують свої обов’язки добре.
Чернігів найбільше піднявся в рейтингу міст з 2016 року. Однією з ключових рушійних сил розвитку міст стала децентралізація, яка передала в регіони більше грошей та повноважень. Хоча Назар Миколюк, експерт Асоціації міст України (АМУ), впевнений: ця новація може працювати у країні ще більш ефективно. На його думку, обласні «столиці» таки не мають у своєму підпорядкуванні стільки фінансів, аби стати центрами регіональних економічних систем. «Це є великим гальмом у розвитку», — підкреслює аналітик.
На півночі країни попереду всіх Чернігів
Загальна картина розвитку міст демонструє, що захід країни у своїй динаміці впевнено випереджає південь, який відстає від решти регіонів. Колись розвинута промисловість Херсону та Миколаєва — суднобудівні верфі, риболовні компанії — перебуває не в найкращому стані. Тим часом запит на зміни у цих містах, за даними МРІ, високий.
74% опитаних вважають, що Чернігів рухається у правильному напрямку; 84 % – схвалюють роботу мера. На сході добре розвивається Маріуполь, у який спрямовано фінансову підтримку ЄС та США. Не відстає і Харків. А на півночі країни попереду всіх Чернігів, який зміг стати якісною альтернативою всьому тому, що пропонує українцям Київ.