Новини

Безробітних українців залучатимуть до громадських робіт – Кабмін

Уряд України запускає реформу сфери зайнятості, згідно з якою на час воєнного стану офіційно зареєстрованих безробітних, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуть до суспільно корисних робіт. За цю працю платитимуть зарплату в розмірі мінімальної (6500 гривень). Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 червня.

«В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується й організації роботи в тилу. Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, залучатимуться до суспільно корисних робіт», — сказав Шмигаль.

Читайте також: Можливі провокації з ракетними обстрілами – попередження РНБО на 22 червня

За його словами, це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному регіоні, визначатиме місцева влада. Держава платитиме кожному залученому до суспільно корисних робіт заробітну плату в розмірі мінімальної. Наразі вона складає 6500 гривень на місяць, а з 1 жовтня 2022 року має зрости до 6700 гривень.

 «Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати і захищати Батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту», — сказав Шмигаль.

Окрім того, статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном понад 30 днів під час воєнного стану. Першочергово залучатимуть до громадських робіт зареєстрованих безробітних, яким не знайдено роботу, та працівників, які втратили частину заробітної плати. Як зазначив Мельничук, до суспільно корисних робіт не залучатимуть людей, які реалізовують заходи національного спротиву.