Новини

Аграрії обмолотили третину посівів

Зернові та зернобобові культури по всіх категоріях господарств обмолочено на понад 275 тис. га, що складає майже 36% загальної площі їх посіву.

Про це повідомили у Департаменті АПК облдержадміністрації.
Намолочено 1133 тис. т зерна, що на 305 тис. т менше відповідної дати минулого року. Сільгоспвиробники 8 районів розпочали збирання кукурудзи на зерно – зібрано понад 9 тис. га або майже 2%, намолочено понад 75 тис. т, що на 276 тис. т менше відповідної дати минулого року. Середня врожайність складає 80,4 ц/га, що на 8,4 ц/га менше відповідної дати минулого року.
У 18 районах розгорнуто збирання соняшнику – зібрано понад 36 тис. га або майже 18%, намолочено 104 тис. т, що на 79 тис. т менше відповідної дати минулого року. Середня врожайність складає 28,6 ц/га, що на 3,1 ц/га більше відповідної дати минулого року.
У 15 районах триває збирання сої – зібрано майже 18 тис. га або майже 21%, намолочено 40 тис. т, що на 45 тис. т менше відповідної дати минулого року. Середня врожайність складає 22,6 ц/га, що на 3,9 ц/га менше відповідної дати минулого року.
Окрім того, подекуди в області, розпочато посів озимих культур, але суха жарка погода, на відміну від збирання врожаю, не сприяє проведенню даної роботи.
На сьогодні лише окремі аграрії 12 районів (Бахмацький, Бобровицький, Козелецький, Куликівський, Менський, Ніжинський, Новгород-Сіверський, Прилуцький, Сновський, Срібнянський, Талалаївський та Чернігівський) розпочали посів озимих колосових культур на зерно, ними посіяно 15 тис. га або 8% до прогнозу, що на 50 тис. га менше відповідної дати минулого року.

Comment here