За останній тиждень до регіонів, які відносяться до червоної зони, приєдналася і Закарпатська область. Тобто наразі 4 області перебувають у цій зоні: Житомирська, Івано-Франківська, Чернівецька і Закарпатська області. 9 областей і м. Київ перебувають в оранжевій зоні. Чернігівська область за рівнем захворюваності та іншими індикаторними показниками перебуває зараз у жовтій зоні.
Але відмічається певне зростання за добовими показниками. Більше 500 нових випадків за добу реєструється у Вінницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській областях. Чернівецька – більше 400 випадків. Більше 300 випадків реєструється у Київській області та на Закарпатті. Від 200 до 300 випадків на добу – в Києві, Дніпропетровській області, Миколаївській, Одеській і Тернопільській. Від 100 до 200 – Миколаївська, Одеська і Хмельницька. Менше 100 випадків реєструється в решті областей, у тому числі й Чернігівській. За добу зареєстровано 40 випадків по Чернігівській області, в тому числі 30 – по місту Чернігову.
Показник захворювань на 100 тисяч населення в Чернігові тиждень тому був 143, а зараз – 176,3.
Збільшується й наповненість госпітальних ліжок в опорних лікарнях. На 8 березня там перебувало 172 особи з повідом і підозрою на нього. Поки що наповненість ліжкового ковідного фонду в Чернігові – 40%.
Росте серед хворих і число тих, що потребують кисневої підтримки. Тиждень тому таких пацієнтів у ковідних відділеннях міських лікарень було 78, а зараз 103. І 2 пацієнти перебувають на ШВЛ. Заповненість точок підключення до кисню у спеціальних відділеннях опорних лікарень Чернігова – 32,4%, всього підключення до кисню в них мають 324 ліжка.
Про це 9 березня на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді повідомила заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Ольга Малець.
– Виходячи з цих результатів, навантаження на медичну систему збільшується, кількість зареєстрованих захворювань збільшується. Це є прогнозованим. Ми говоримо про те, що початок третьої хвилі пандемії іде з західних областей. Спеціалісти дають термін у 2-3 тижні на те, що ця хвиля буде доходити і до регіонів, які знаходяться східніше, – зазначила вона.
Ольга Малець звернулася до чернігівців з рекомендацією не панікувати, але не забувати про захисні заходи, які підвищують безпеку кожного. За її інформацією, чернігівці в дотриманні цих заходів загалом більш дисципліновані, ніж жителі західних областей України – тож є надія, що це теж спрацює нам на користь під час інфекційної хвилі.
– Ключовим є те, що хвиля ця через тиждень-два-три розповсюдиться по всій Україні. Бо є відрядження, є трудова міграція, їздять люди досі ще й на відпочинок на західну Україну. Тому прошу всіх бути ще вдвічі більш обережними. Потрібно максимально дотримуватися всіх заходів карантинної безпеки. Нікого «розумних» не слухать, а носити маски, мити руки і дотримуватися дистанції, – звернувся з цього приводу до чернігівців міський голова Владислав Атрошенко.