Новини

У Чернігові побудують 25 підвищених пішохідних переходів

Цього року у Чернігові планують побудувати близько 25 пристроїв примусового зниження швидкості руху автомобілів (підвищених пішохідних переходів). Про це повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц на щотижневій розширеній нараді.

Це питання обговорювалося під час розгляду депутатських запитів, що були озвучені на пленарному засіданні Чернігівської міської ради минулого тижня.

Зокрема, відповідно до планів управління ЖКГ, на пішохідному переході біля Чернігівської обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи по проспекту Перемоги підвищений пішохідний перехід буде встановлений у червні. Крім того, додатково такий пристрій буде встановлений і біля обласного Палацу дітей та юнацтва, ближче до П’яти кутів. Ці питання ще буде додатково узгоджуватися з патрульною поліцією.

– На сьогодні там реально «літають» зі швидкістю за 100 км/год. Машини потужні, які досить швидко розганяються. Крім того, є багато скарг від мешканців, що там практично неможливо перейти вулицю, – прокоментував ситуацію чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Він зауважив, що насичення міського простору різними засобами для примусового зниження швидкості руху автомобілів – сьогоднішня загальносвітова практика, від якої українські міста відстають років на 20. Раніше в усіх розвинених містах Європи і світу при ремонтах доріг створювалися умови для кращого руху автомобілістів. Потім, з часом, все стало робитися в бік пішоходів та велосипедистів, при цьому звужувалися дороги.

Прикладом такої дороги у Чернігові є вулиця Реміснича, де водії не можуть набирати великої швидкості. Однак затори там – не створюються. Таку організацію дорожнього руху – на користь пішоходів та велосипедистів – на думку міського голови, треба системно напрацювати і надалі.

– Нам треба дивитися на досвід європейських країн та й взагалі всього світу в цьому плані і помаленьку робити заходи, які б забезпечували безпечне і комфортне пересування пішоходів і збиття швидкості автомобілів, – зазначив він.