ua ru

Колекція Тарновського

До 180-річчя мецената у Чернігові відкрилася виставка.
Історія крізь століття.У Чернігові відкрилася виставка до 180-річчя від дня народження громадського діяча Василя Тарновського . В історичному музею, названому на його честь, представлено безліч експонатів, зібраних за усе життя мецената . Виставка містить іменні шаблі , прикраси, одяг та багато інших цікавих речей . Загалом музей представив сто десять експонатів . Перлиною цієї колекції були козацькі старожитності.
Порахувати всі експонати колекції Тарновського дуже важко. Були видані каталоги, але здебільшого речі записувалися сумарно . Точна їх кількість невідома ,але приблизно їх було близько десяти тисяч, кажуть в музеї .
На схилі своїх років Тарновський замислився щодо своєї колекції ,а оскільки він жив у столиці ,то і збирався її там залишити ,але Київське губернське земство в цьому йому відмовило . У 1896 році у Чернігові відкрився перший музей , з якого і почалася його історія.
Василь Тарновський заповів, щоб колекція залишалася в Чернігові без права вивозу ,нажаль ці умови не були виконані.У місті зберігалася найбільша колекція Шевченкіани ,потім вона була перенесена до музею Шевченка .
На щастя у Чернігові збереглися декілька надзвичайних екземплярів. Виставка буде цікава як учням, так і дорослим. Триватиме вона аж до кінця року