ua ru

Вій від чернігівських акторів

Як оцініли виставу в столиці?
Прем"єрний показ вистави музично- драматичного театру ім. Тараса Шевченка " Вій докудрама" побачила столична публіка. 15 березня на сцені національного академічного драматичного театру Івана Франка пройшла вистава за мотивами Миколи Гоголя. Автор -драматург Наталія Ворожбит. Режисер - Андрій Бакіров. Наші артисти готувалися до відповідального вечора дуже ретельно. По приїзду до Києва відразу ж почали встановлювати декорації. Для їх перевезення довелося відправляти вантажівку. Перевіряли звук, світло і, звичайно, проводили репетиції.
Керівник театру Сергій Мойсієнко каже, такі масштабні ,начинені діями вистави, краще грати на стаціонарі, бо перевозити потрібно не тільки купу костюмів, реквізиту, а й декорації. Але вони ризикнули і не дарма, бо " Вій " для чернігівських артистів є особливим.
В очікуванні відповідальної миті актори починають вдягати костюми, гримуватися, і між тим повторювати сценарій. Кажуть, емоції переповнюють. Любов Колеснікова грає роль старої баби Соньки , каже вжитися в свій образ допомогли спогади. Євген Нищук - міністр культури України, вже знайомий із чернігівською трупою, і з керівництвом театру, адже тут вони ставили виставу Три товариші. Каже, з Андрієм Бакіровим їх поєднує дружба ще з студенських років, навчалися в одному виші, а тому Міністр переконаний, що відзнака Леся Курбаса отримана заслужено. "Вій докудрама" зацікавила київських глядачів. Завітала на показ , і авторка п"єси Наталія Ворожбит, каже від класичного твору за Гоголем тут мало що залишилося, але деякі речі все ж вирішила не змінювати. Глядачі , переглянувши тригодинну виставу вітали акторів Чернігівського музично- драматичного театру стоячи, оплески довго не вщухали. Свої висновки зробили і театральні критики. "Вій. докудрама" вони вже бачити в постановці Київського дикого театру, а тому знавцям є з чим порівнювати.
Та це визнання Андрій Бакіров не вважає тільки своїм, каже, це заслуга всього колективу.
Наступними побачать цю виставу у виконанні наших акторів вже у квітні мешканці Полтави та Харкова.