ua ru

Очікуваний паводок

Чого чекати мешканцям Чернігова?
Повінь на Чернігівщині цьогоріч буде більшою, ніж у кілька попередніх років. Це прогнозують метеорологи. Десна нормально не розливалася з 2013-го. Тобто в останні чотири роки вода фактично не виходила на пойму під час весняного паводку.
Вода з Десни не загрожує мешканцям області - вона не повинна піти ані у двори, ні тим паче у будинки - запевняють фахівці. Максимум, що може залити вода з Десни - грунтові дороги вздовж річки. Це офіційні прогнози. Їх підтверджують і спостереження мешканців, чиї будинки розташовані у прирічковій території. 80-річний Іван Ольшанський все життя прожив поблизу Десни. Як може розливатись річка чоловік добре знає. Цьогоріч, каже - можна спати спокійно.
Єдине, за що хвилюються місцеві мешканці - підвали із залишками врожаю та консервацією. Їх можуть підтопити грунтові води.
Та поки що люди не панікують, банки із консервацією з підвалів не піднімають. А ось місцеві рибалки повені навіть радіють. Кажуть, це допоможе відновити екосистему.
Спокійну повінь гідрологи обіцяють на більшій частині нашої області. Не пощастить тільки мешканцям двох районів - Ріпкинського та Чернігівського. Але там шкоди наробить Дніпро.
Прогнози можуть змінюватися, зауважує Руслан Овсєєнко. Все залежатиме від погоди, від того як швидко розтаватиме сніг.