ua ru

Зима лютує

Де в Чернігові можна зігрітися?
20 градусів морозу - реальна загроза для людей. Довге перебування на вулиці може викликати переохолодження, а в деяких випадках навіть обмороження. Для того, щоб люди могли хоч трошки зігрітися, при всіх лікарнях міста та області діють пункти обігріву , вони працюють цілодобово. З початку їх роботи , 16 січня , допомогу отримало 116 осіб . Наприклад, в першій лікарні можна отримати необхідні мінімальні послуги, варто лише звернутися до приймального відділення.
Все, що тут є, медики приносять з дому , оскільки фінансування на це немає. Випити чай, посидіти біля теплої батареї під ковдрою - тут можна скільки завгодно , ніхто нікого не виганяє. Випадків загибелі від морозу в області не зареєстровано. А от з омороженням звертаються, каже ортопед - травматолог 3 поліклінніки Олександр Тищенко. На минулому тижні було 5 - теро людей, щоправда з першою стадією переохолодження. Скражилися на млявлість та сухість шкіри, порушення чутливості пальців рук та ніг, кінчика носа. Найстрашнішої 3-ї та 4-ї стадії обмороження , коли можлива навіть ампутація, нащастя не було. Та все ж ескулапи радять запам"ятати декілька важливих правил.
Ні в якому разі не варто відігріватися алкоголем, забути рекомендації накшталт розтертися снігом, - все це насправді тільки додасть проблем, каже лікар.
Окрім обомороження наразі існує інша зимова проблема - падіння . В середньому під кабінетом травматолога стоїть до10 чоловік. Хто з чим - перелами , вивихи , забої грудної клітини . Застереження в таких випадках - комфортне взуття . Чернігівці кажуть, намагаються бути обережними аби не змерзнути і не впасти.
На найближчі дні синоптики обіцяють сніг , температура до - 13.