ua ru

Дебальцеве: 3-річниця боїв

У лютому 2015 Чернігівщина втратила 20 бійців.
17 лютого Чернігів традиційно відзначає річницю боїв за Дебальцеве.Три роки тому разом з іншими українськими військами цей плацдарм обороняв і 13-й територіальний батальйон. Дебальцеве мало важливе стратегічне значення, адже через місто проходить автошлях, що поєднує Луганськ з Донецьком. З перемінним успіхом бої в цьому районі велися ще з вересня 2014 року, але розв'язка протистояння настала саме у лютому 2015-го, коли на місто проводили численні атаки російські танкові війська.
У боях за Дебальцеве та навколишні населені пункти 13-й батальйон втратив 20 бійців, а загалом там полегло за різними оцінками близько двохсот українських вояків. За словами Юрія Бизгана, українським військам тоді не вистачило протитанкових засобів, та й перевага у чисельності була не на нашому боці. 13-й батальйон після цих подій відступив до селища Зайцеве, а у квітні там провели ротацію.
Бійці батальйону, їхні родичі та знайомі поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО у сквері імені Попудренка. Також пам'ять загиблих вояків вшанували урочистим салютом.

Новини по темі