ua ru

Дебальцівський котел

Спогади бійця, який побував у справжньому пеклі.
Андрій Хоменко за позивним Хома один з тих, хто побували у справжньому пеклі , Дебальцівському котлі. Це зараз він кремезний та мужній, з величезним досвідом бойових дій, а в юності після закінчення загальноосвітньої та музичної шкіл по класу віолончелі, Андрій мріяв продовжити навчання у музучилищі. Проте життя внесло свої короективи.
Тому і вступив до вечірньої школи, де навчався на автослюсаря. Працювати почав з 16 років. Далі була строкова служба у навчальному центрі Десна. Після перепідготовки відправився в Ірак.
Після повернення додому попри чималий досвід, службу в армії не продовжив. Одружився, має 13-річну донечку. Працював на Чернігівському Автозаводі. Хлопець розповідає, 2 синенькі "Дельфіни", які ще й досі перевозять пасажирів міста, це саме робота його рук . Потім виготовляв спортивні вуличні тренажери, якими облаштовані майданчики не тільки у Чернігові та інших містах нашої держави, а ще й за кордоном. Андрій дуже тішиться з цього. Коли на Сході нашої держави розпочалися бойові дії, під час першої хвилі мобілізації, відправився боронити кордони України у складі 13 окремого мотопіхотного батальйону.
Зараз події трирічної давнини пригадує, як страшний сон.
Таких величезних втрат можна було б уникнути, якби не одне АЛЕ.
Волею долі, каже Андрій, за день до самісінького пекла через контузію потрапив у шпиталь. Проте вихід наших бійців з Дебальцево спланованим назвати не може.
Три роки минуло з часу тих страшних подій, проте біль в серці не згас.
Стан безпорадності, в якому опинилися бійці, лякав найбільше.
Після демобілізації військові залишаються на одинці зі своїми проблемами, каже Андрій Хоменко. Він переконаний, що час - не лікує, а війна робить колишніх бійців зовсім іншими людьми. Змінюється сприйняття світу, відбувається переоцінка цінностей, загострюється відчуття справедливості. Та попри це Андрій щасливий, адже незабаром вдруге стане татом, дуже хоче сина та будує плани на майбутнє. А ще мріє про мирне небо над головою.