ua ru

Вибори в Україні та Німеччині

Що спільного та чим відрізняються?
Мажоритарна система чи пропорційна. Що ефективніше для виборців. Про це і не тільки говорили за круглим столом у Чернігові Українські на німецькі депутати вищого рівня .Зустріч відбулася за ініціативи Програми USAID Рада та фонду Конрада Аденауера. До нашому міста приїхало чктверо депутатів Німецького Бундестагу. Всі вони з команди діючого канцлера , представляють партію ХДС . Керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні ГАБРІЕЛЕ БАУМАНН теж у складі німецької делегації. Працює в Україні вже 5 років.
Тож мета зустрічі - поділитися досвідом та обговорити особливості виборчих систем довх країн. В залі два народних депутати . Один пройшов за списком від Блоку Петра Порошенка , а інший мажоритарник. Сергій Березенко коротко розповів про те , що встиг зробити за два роки на своєму 205 окрузі, чим дуже здивував німців.
Щодо особливостей німецької демократії , кажуть гості , вона у них формувалася роками та отриманим попереднім досвідом. Так прохідний партійний бар"єр 5 відсотків. Що дозволяє потрапити до Бундестагу лише серйозним , а не дрібним політичним партіям. У складі німецького Бундестагу 709 депутатів. З них 299 обрані за партійним списком , решта за прямим. Карстен Кьорбер відносить мажоритарників до першого або вищого класу.
В Україні наразі активно обговорюється новий закон про вибори. Пропонується ввести так звані пропорційні регіональні партійні списки. Дискусія щодо цього ще триває. Законопроект у Верховній Раді розглянули лише у першому читанні.