ua ru

Фешн скарбниця у Чернігові

Як діти з особливими потребами готуються до показу мод?
Від щастя в цих дітей горять очі. Можливо трохи нерішучими кроками, але переповнені емоціями, під звуки музики, вони дефілюють поки що рідною актовою залою. Діти з особливими потребами готуються до виходу на подіум. 3-го березня у Чернігові відбудеться четвертий показ мод "Fashion скарбниця". Шестеро вихованців Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 спробують себе у якості справжніх моделей.
Ці діти вже вдруге вийдуть на подіум. Восени минулого року 12 вихованців реабілітаційного центу демонстрували одяг місцевої дизайнерки. Завдяки небайдужим чернігівцям вдалося назбирати кошти і придбати дітям всю колекцію. Зараз в цих костюмах вони виступають на різних концертах. А ще їм подарували сертифікат на 4,5 тисячі гривень. На ці кошти придбали тканину і пошили дівчатам спіднички.
Такі проекти, де діти з особливими потребами можуть можуть себе проявити, дуже потрібні, переконана очільниця центру Регіна Гусак. Вона каже, її вихованцям надзвичайно важливо відчувати себе на рівні з іншими дітьми, заводити нові знайомства, спілкуватися. До того ж, як показав досвід, дітям сподобалось бути моделями.
Аби підготуватися до модного показу як слід, діти відпрацьовують рухи, міміку, тощо.
Цього разу дівчата вийдуть на подіум у випускних сукнях від торгової марки "Sasha". Один наряд вже дизайнерка пошила, над іншими ще працює. Десятикласниця Світлана Койдан представить цю сукню на показі. І хоча дівчина не перший раз вийде на показ, все ж хвилюється.
Світлана мріє в майбутньому стати флористом. Власноруч букети створює вже давно, переважно для друзів та рідних, хоча робила також і на замовлення. Проте зізнається, ще маленькою хотіла опанувати зовсім іншу професію.
Цього року в реабілітаційному центрі семеро випускників, 6 дівчаток та один хлопчик. Проте їх батьки не переймаються з приводу вбрання та святкового образу вцілому. Одяг, в якому діти вийдуть на подіум, їм подарують. До того ж дівчаткам придбають взуття та зроблять святкові зачіски за кошти дизайнера одягу.