ua ru

Де придбати новорічну ялинку?

Лісогосподарські підприємства області розпочинають реалізацію хвойних насаджень, які вирощуються на спеціальних плантаціях та заготовлюються з проведення рубок догляду за лісом.
Про це повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Зараз обласне управління налічує стандартних ялинок для реалізації – 136285 шт., із них сосни звичайної – 53835 шт., сосни кримської – 5900 шт., ялини – 76550 шт.
Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати 22410 шт. новорічних красунь, середня ціна по Чернігівській області в поточному році становить 48,5 грн.
Громадяни можуть придбати новорічні ялинки в державних лісгоспах області, а також на ялинкових базарах. Кожного року ДП «Добрянське ЛГ» організовує роздрібну торгівлю на торговому майданчику в обласному центрі Чернігівщини, а саме біля ринку «Привокзальний», а ДП «Чернігівське ЛГ» здійснює реалізацію на спеціальному майданчику біля лісгоспу (м. Чернігів, вул. Молодчого, 18).
Маркування дерев проводиться бірками або самоклейними етикетками, які містять індивідуальний номер та відповідний штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обігу деревини. Наявність маркування є підтвердженням легальності заготівлі новорічної ялинки та законність її реалізації.
За незаконні вирубування хвойних дерев передбачена відповідальність згідно ст.65 КУПАП у вигляді штрафу у розмірі 85-170 грн, а також ст.246 КК України штрафом у розмірі 5100-8500 грн, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.