ua ru

Проект реконструкції нижньої частини Валу

Проект капітального ремонту "нижньої" частини Валу викладений в загальний доступ для ознайомлення чернігівців.
Чернігівська міська рада оприлюднює для загального доступу і вивчення чернігівцями проект капітального ремонту "нижньої" частини Валу (юридично це - парк ім. Коцюбинського).
Автор і розробник - ТОВ "СІТІ-ПРОЕКТ" (м. Чернігів). На сьогодні цей проект погоджений Національним архітектурно-історичним заповідником "Чернігів Стародавній", Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації та Міністерством культури України.
Остаточний висновок комплексної експертизи щодо проекту буде надаватися після внесення в документацію всіх змін і доповнень, у тому числі за результатами громадських слуханнь, які призначені на 8 грудня.
Що передбачено проектом:
Благоустрій та озеленення
У складі елементів зовнішнього благоустрою території передбачено тверде покриття тротуарів в ув’язці з мережею вулиць та доріг. Для малих архітектурних форм використовується встановлення урн для сміття біля лавочок, що розташовуються в карманах.
В центральній частині території благоустрою, на місці не працюючого фонтану біля вулиці Серьожнікова, проектом передбачене встановлення макету стародавнього міста Чернігова із улаштуванням декоративного фонтану, що імітує частину річки Десна. Матеріал для виготовлення макету прийнятий із характеристиками, що забезпечують тривалий вплив атмосферних та кліматичних умов.
Проектом передбачене насадження квітників та організовані газони з насадженням квіткових груп рослин та посів газонної трави по всій території благоустрою.
Територія озеленення передбачається з улаштуванням системи автоматичного поливу.
В якості декоративних елементів насаджень прийняті тис ягідний та самшит.
Проектом також передбачене улаштування зовнішнього освітлення території.
Для можливості паркування велосипедного транспорту проектом передбачені місця для паркування.
Тротуари, доріжки та майданчики
Проектом передбачено заміну існуючого асфальтобетонного покриття тротуарів на покриття із клінкерної бруківки.
Для можливості відпочинку вздовж напрямку руху основних пішохідних потоків з обох боків тротуарів передбачені кармани для встановлення лавок та урн.
Макет «Чернігів стародавній»
В центральній частині території благоустрою, на місці не працюючого фонтану біля вулиці Серьожнікова, проектом передбачено встановлення макет стародавнього міста Чернігова із улаштуванням декоративного фонтану, що імітує частину річки Десна.
Дерев’яні сходи
Біля існуючих будівель колегіуму та Державного архіву передбачене улаштування дерев’яних сходів для можливості доступу в підвищені місця рельєфу.
Дитячий майданчик
Дитячий ігровий майданчик призначений для фізичного виховання дітей та їх відпочинку. Основні елементи виконані із дерев’яних конструкцій.
Оздоблення недобудови
Для закриття існуючої недобудованої споруди «Дворянського зібрання» з боку вулиці Музейної передбачене влаштування декоративної дерев’яної огорожі в стародавній стилістиці. Загальна довжина огорожі становить 150 м з висотою 6,0 м.
Детальніше з проектом реконструкції можна ознайомитися на сайті міської ради.