ua ru

День боротьби з діабетом

Діабет – не вирок: 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби із діабетом. Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я ОДА.
Це захворювання називають «тихим вбивцею», адже воно тривалий час жодним чином не проявляє себе. І лише тоді, коли людина помічає, що в неї важко загоюються рани, з’являється слабкість, загострюються хронічні недуги, погіршується зір та підвищується артеріальний тиск, вона звертається до лікаря, який і встановлює діагноз «цукровий діабет».
Втім, діабет – не вирок, адже при виваженому ставленні до свого здоров’я та періодичному обстеженні у спеціаліста якість життя такої людини особливо не страждає. Головне – своєчасно приймати препарати та дослуховуватися до порад ендокринологів.
Завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова зазначає: «Діабет – це не тільки медична проблема, це проблема соціально-економічна, тому що вона частіше від інших захворювань призводить до інвалідності та смертності. Хворі із діабетом живуть довго, але сьогодні стоїть питання не просто довго жити із діабетом, а як жити. Це можливо тільки при дотриманні певного режиму, правил і постійного нагляду у сімейного лікаря або у ендокринолога. Кількість хворих на цукровий діабет постійно збільшується. Так, у цьому році зареєстровано 5,5 тисяч пацієнтів, які отримують інсулінотерапію та 215 діток та підлітків, які також отримують такий вид допомоги. А загалом на Чернігівщині зареєстровано майже 27,5 тисяч людей, що живуть із цукровим діабетом. У групі ризику – чоловіки та жінки віком понад 45 років. Це люди, в яких спостерігається підвищений цукор крові, а також підвищений артеріальний тиск, тобто, гіпертонічна хвороба. І, перш за все, це спадкова схильність до ожиріння – чи не головний фактор розвитку інсулінозалежного цукрового діабету. Особи з ожирінням майже у 20 разів частіше хворіють на цукровий діабет. Тому контроль за вагою – одне з основних моментів, які допоможуть уникнути розвитку діабету».
Ендокринологи одностайні у думці: задля попередження появі цукрового діабету слід хоча б кілька разів на рік вимірювати рівень цукру у крові. І якщо він буде підвищений – не слід зволікати зі зверненням до ендокринолога. Своєчасно розпочате лікування допоможе уникнути появі серйозних ускладнень.
Держава належним чином опікується людьми із цукровим діабетом – нині запроваджено електронні рецепти на отримання інсулінових препаратів. Крім того, розроблено реєстр хворих на діабет. У ньому, зокрема, вказано, як організм хворого реагує на призначене лікування, визначені ймовірні ризики ускладнень та вносяться корективи в терапію діабету. Такий реєстр допомагає зберегти індивідуальний підхід до кожного хворого у плані лікування та реабілітації у період відсутності загострення хвороби.