ua ru

Оновлення насосних станцій

Як водоканал підвищує енергоефективність?
Підвищувати енергоефективність, а не тарифи. За таким принципом зараз працює КП "Чернігівводоканал". Ще з весни по всьому місту проводиться оновлення обладнання на насосних станціях так званого третього підйому, які перекачують воду з магістральних водопроводів до квартир багатоповерхових будинків. Наприклад, на одній зі станцій на проспекті Миру, 271Д встановили нові насоси німецького виробництва та циклонні фільтри.
Весь процес контролює один невеликий пульт - це модуль управління. Він слідкує за тиском та станом насосів. Вони працюють по черзі – забезпечуючи цілодобову подачу води. Весь цей комплекс дозволяє економити електроенергію, яка і є основою тарифу на воду.
Старе обладнання з цієї станції відремонтували, придбали новий модуль управління та перевезли в інший район міста, на вулицю Толстого. Тут його встановили у водонапірній башті, яка давно не працює за прямим призначенням. Установка третього підйому тут працює в економному режимі, тому що висотних будинків навколо немає, і потрібно тільки підтримувати необхідний тиск води в системі.
Також ця башта - своєрідний "офіс" для слюсарів – хоча працюють установки переважно автономно, обладнання потребує постійного обслуговування. А от, щоб уникнути «людського фактору» та не допустити аварійних ситуацій в системі водопостачання, усі насосні станції КП «Чернігівводоканал» приєднані до системи диспетчерського управління та збору даних, інформація від якої в режимі реального часу цілодобово поступає в диспетчерську службу КП «Чернігівводоканал» на Жабинського, 15.