ua ru

Бідні чи багаті?

Як позначилася на чернігівцях пенсійна реформа?
Більше 5-ти з половиною мільйонів українців отримають підвищені пенсії у жовтні. Перерахунок виплат людям здійснили на початку місяця, згідно з прийняттям відповідної реформи. На Чернігівщині "осучаснення" зробили майже 302-ом тисячам осіб. Станом на 17 жовтня в області вже виплатили більше п*ятисот мільйонів гривень, середній розмір зростання на одну людину складає 438 гривень. Дехто з чернігівських пенсіонерів вже отримав "нові" виплати, а хтось ще чекає. Емоції у людей різні.
Мінімальна пенсія зросла з 1 312-ти до 1 452-х гривень. Відповідно до збільшеного показника, у пенсійному фонді області перерахували виплати. До уваги взяли розмір середньої заробітної плати, яка з 2014-го по 2016-й роки складала майже 3 764 з половиною гривні. Провели підвищення на 424 гривні - мінімального гарантованого рівня виплат для осіб, які не набули повного страхового стажу. Відновили пенсії жінкам, що достроково вийшли на заслужений відпочинок після досягнення 55-ти років.
Наразі, виплачуються пенсії по 2-х відомостях. Пенсіонери, які отримали виплати до 11 жовтня у старому розмірі, перераховану доплату отримають окремо до кінця місяця - в разі, якщо сума перерахунку більша за 140 гривень. Якщо вона менша, доплату до пенсії за жовтень, громадяни отримають у листопаді.
Окрім працюючих, непрацюючих пенсіонерів, перераховані виплати отримають також інваліди війни, ліквідатори ЧАЕС та учасники бойових дій, в середньому на 230-360 гривень більше. Особи, що втратили годувальника - на 280 гривень. Загалом, реформування пенсій в області, поки що громадяни не оцінили. Люди все ж сподіваються на краще.

Новини по темі