ua ru

День Козацтва

Як святкували у Чернігові?
Мабуть, жоден день у році не насичений так святами, як 14 жовтня. У цю суботу Україна відзначає аж чотири знаменні дати - Покрову, День козацтва, День захисника України та річницю створення Української повстанської армії. Традиційно Богородиця вважається покровителькою українських збройних формувань - від козаків до сучасних ЗСУ. Тому суботнім ранком біля Катерининської церкви зібралися саме переважно військові. Символізму додало ще й те, що ця споруда є саме козацьким кафедральним собором.
Біля пам'ятного знаку борцям за волю та незалежність України чернігівці віддали шану захисникам нашої держави: хвилиною мовчання та молебнем.
Колись традицією було відзначати день захисника вітчизни 23 лютого. І лише у 2014 році свято офіційно "перенесли" на 14 жовтня. Серед українців нова дата прижилася досить швидко.
Щоб розвіяти сумну атмосферу, чернігівські козаки, яких біля "Катеринки" також зібралося чимало, порадували глядачів традиційними українськими танцями.
Завершили святкування покладанням квітів до пам'ятного знаку. Варто зазначити, що річницю створення УПА, яка теж припадає на 14 жовтня, вирішили відзначати окремо - смолоскипною ходою увечері.