ua ru

Покрова Пресвятої Богородиці.

Cьогодні, 14 жовтня, в Україні відзначають головне християнське свято осені — Покрови Пресвятої Богородиці.
Його історія бере початок ще з далекого 910 року, коли в Константинополі сталося диво Господнє, опис якого зберігся в житії св. Андрія Константинопольського.
У нього розповідається про подію, коли святий Андрій разом з Єпіфанієм, учнем святого, молилися в храмі, раптом ніби розкрилося над ними склепіння храму, і святий Андрій побачив Пресвяту Діву, оточену безліччю ангелів і святих.
Богородиця молилася і простягала над прочанами храму омофор. Схиливши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися до Бога за християн і довгий час перебувала в молитві. А потім підійшла до Престолу і зняла зі Своєї голови покривало, простягнувши його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих.
В цей світлий день віруючий християнин звертається з молитвою до Богородиці та просить в неї міцного здоров’я, допомоги, підтримки і захисту, а також допомоги в сімейному житті і, звичайно ж, в коханні. Прийнято вважати, що протягом усього року, Богородиця оберігає людину, яка в неї в цей день просить допомоги, покриваючи її безпосередньо своїм покровом.
В цей день можна пекти млинці і обносити ними кути житла, щоб задобрити домовика, а вечорами влаштовувати гучні застілля.
Дівчата, які щиро бажають вийти заміж, можуть прийти в церкву саме до початку святкового богослужіння, поставити свічку біля ікони Покрови Пресвятої Богородиці, і попросити її про заміжжя, а також про щасливе сімейне життя.
Сімейні пари, звісно ж, можуть прийти в свято в храм, для того щоб також попросити милості і заступництва Матері Божої.
В цей день теж потрібно робити дари бідним і сиротам, а також обкурювати будинку димком від підпалених гілочок яблуні або вишні – для благополуччя та удачі.
У народі з Покрови починають грати весілля. "Покров, покрив, покрий мою голову хоч хусточкою, хоч ганчіркою, аби не залишилася я в дівках", - така змова зазвичай засуджували молоді незаміжні дівчата, прикрашаючи ікону Діви Марії власноруч вишитим рушником. 
Сьогодні, 14 жовтня, в День Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисника України та День Козацтва. Державне свято, офіційно встановлене у 2014 році відповідним Указом Президента, не лише свято звитяги українського козацтва, але й день пам’яті та пошани всіх, хто століттями боровся за незалежність України.