ua ru

Прозорро - продажі

Які можливості відкриє проект для Чернігова?
Не лише прозоро купувати, а і продавати тепер зможе Чернігів. Наше місто одне з перших приєдналося до системи закупівель Прозорро ще до впровадження державою відповідного Закону. А наразі долучається до участі у інноваційному проекті Прозорро. Продажі. Скріпили бажання Чернігова підписанням Декларації про приєднання до меморандуму щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об’єктів комунальної власності. Сам меморандум був підписаний 3 березня 2017 року Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та ГО "Трансперенсі інтернешнл Україна".
Крім того, каже керівник проекту, система безкоштовна для органів державної та місцевої влади. Зараз проект лише стартує, його тестують, аби напрацювати практику, виявити проблеми, покращити, максимально доробити і передати державі. Це планують зробити наступного року, тоді система стане обов’язковою для користування. Приєдналися до Прозорро. Продажів наразі більше 10 міст України, в тому числі Чернігів.
Актуальною система є для фонду комунального майна міської ради. Його начальник Олексій Єпінін каже, це дозволить не лише залучити більше коштів до казни міста, а і дасть можливість продавати майно по всій Україні. Раніше, продажі велися в межах Чернігова за ринковими цінами. Крім збуту майна, завдяки проекту можна буде також вигідно та швидко здавати його у оренду. Олексій Єпінін сподівається, що до системи долучаться комунальники міста.
Детальніше про роботу проекту, розповів його керівник Олексій Соболев. Також свої презентації показали представники електронних майданчиків, що вже працюють у Прозорро і допомагають заявнику реалізувати той чи інший товар. Таких допоміжних платформ налічується 40 і кожен продавець може обрати для подальшої співпраці, той який йому до вподоби.