ua ru

День Чернігова

Перші почесті – захисникам чернігівської землі.
У Чернігові Днем міста вважається дата звільнення від нацистських загарбників. Тому найперші почесті у цей четвер були віддані захисникам чернігівської землі. Зокрема - засновникам партизанського руху в області часів другої світової війни Василю Капранову та Миколі Попудренку. Їх, нагадаємо, у липні за бажанням родичів перепоховали на кладовищі Яцево.
В роки війни партизанські загони під командуванням Миколи Попудренка та Василя Капранова налічували більше тисячі бійців. Вони вели активні бойові дії навесні 1943 року. Вшанувати пам'ять народних месників зібралися їхні нащадки, громадськість, а також очільники міста та області.
Поклавши квіти на могили партизанів та вшанувавши їх пам'ять хвилиною мовчання, учасники перемістилися до парку імені Попудренка в центрі міста. Там вже зібралися чернігівці, зокрема військові, щоб віддати належне всім, хто загинув, захищаючи чернігівську землю. Бої за Чернігів почались у середині вересня 1943 року. Місто було звільнене у результаті успішної Чернігівсько-Прип’ятської операції, що розпочалася 26 серпня. Радянські війська прорвали німецьку оборону і в ніч на 9 вересня форсували Десну. У роки війни Чернігів зазнав величезних втрат та руйнувань.
Чимало чернігівців загинуло захищаючи рідну землю. У Дмитра Люшневського воювала майже вся сім*я, а пізніше і він вирішив пов*язати життя з військовою справою.
Шану віддали і воїнам сьогодення- бійцям АТО на сході України.
Урочисте святкування дня міста продовжили концертною програмою у міському палаці культури «Чернігів місто мого серця».