ua ru

Богородичні ікони

Заповідник «Чернігів Стародавній» презентував експозицію з власних фондів.
Вони зцілювали людей, вселяли віру та надію у краще життя, захищали від лиха - це богородичні ікони. Зазвичай ці образи прикрашають храми та церкви, наразі, вони представлені на виставці. Їх 39, зберігаються ікони у фондах заповідника "Чернігів Стародавній". До експозиції образи потрапили з храмів, антикварних магазинів, від колекціонерів. Підготували виставку для загалу до Великого Православного свята Другої Пречистої Різдва Богородиці, яке відзначають 21 вересня, а також дня міста та з нагоди 50-ти-річчя Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів Стародавній".
Є також чудотворна ікона Ладинської Богородиці, датована 1840 роком. Саме ці святині представляють досить значну цінність у експозиції. Однак до таких теж можна віднести найстарішу ікону Богородиці, датовану 1772 роком, а ще святиню - "Богоматір Милування". Цінна вона тим, що напис знизу говорить про жінку - на ім*я Пелагея. Ольга Травкіна розповіла, тут можна припустити, що саме ця монахиня створила ікону, а це є дивним, оскільки в період 18-19 століття іконописцями були переважно чоловіки. Жіноче писання проглядається і на самій святині - Діва Марія зображена чуттєвою, люблячою матіррю, а маленький Ісус ніжно притуляється до неї щічкою. Переважно ікони виконані в стилі барокко, каже зберігач фондів, але є і більш сучасні.
Відвідали виставку в день її відкриття чимало гостей, подібні заходи людям до душі, адже тут можна не лише духовно збагатитися, а і відпочити.
Опинитися у чудотворній атмосфері може кожен бажаючий. Експозиція у заповіднику "Чернігів Стародавній" триватиме ще з місяць.