ua ru

Опалювальний сезон не за горами

Зміни в призначенні субсидій.
До початку опалювального періоду лишилось зовсім мало. Якщо доходи родини невеликі, саме час замислитись над питанням оформлення субсидії. Тим громадянам, які раніше подбали про свої витрати та вже економлять на комунальних послугах, субсидію перерахують автоматично. А тим, хто звертатиметься вперше, необхідно поквапитись, аби встигнути до холодів. Для цього необхідно надіслати поштою заяву та декларацію до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Наразі в Деснянському районі міста Чернігова житлову субсидію отримує майже 43 з половиною тисячі домогосподарств, а це близько 60% родин. Користуються, проте з острахом. Деякі чернігівці зізнаються, що переживають, аби їм потім не довелося сплачувати зекономлені кошти. Інші кажуть, що сплачували б у повному обсязі за комуналку, аби дозволяли доходи.
Розраховувати на субсидію можуть і студенти, які прописані та мешкають у гуртожитках. Євгеній навчається у Чернігівському педагогічному університеті. Каже, що оформлення субсидії не зайняло багато часу, а от коштів тепер юнак зекономить чимало. Адже замість більш як чотирьохсот гривень, щомісяця сплачуватиме лише близько тридцяти.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради Валентина Максименко каже, що на сьогоднішній день механізм призначення субсидій спрощений до мінімуму. Проте зміни все ж таки є.
Є зміни і щодо заборгованості по комунальним послугам. Як і раніше, наявність боргу впливатиме на призначення субсидій, проте зараз є чітко визначена сума, яку може мати родина при зверненні на отримання пільг.
Якщо сума боргу більша 340-ка гривень, необхідно сплатити його або скласти угоду про реструктуризацію. Копію квитанції чи договору необхідно надіслати разом з декларацією та заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання або ж прийти особисто. І лише після цього буде нарахована субсидія.