ua ru

Дует скрипки та фортепіано

Дует скрипки та фортепіано
Вишуканий концерт камерної музики відбувся у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.
Дві чарівні жінки-музиканти, відомі далеко за межами України скрипалька Лідія Футорська та піаністка Маргарита Головко дарували радість шанувальникам класичної музики. Ведучий концерту, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта ознайомив глядачів з основними подіями їх творчих біографій, повідомляють у прес-службі Департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА. 

Лідія Футорська родом зі Львова, має гарну музичну освіту. Навчалася у Львівській спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької та у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка, яку закінчила з відзнакою. Продовжила навчання в асистентурі-стажуванні, потім на артистичному стажуванні у Варшавському музичному університеті Ф. Шопена. Стипендіат програми «Gaude Polonia» міністра культури і національної спадщини Польщі. Багаторічний стипендіат Президента України. Від 2011 року - докторант Гданської Музичної Академії ім. С. Монюшка (Польща). Лауреат міжнародних конкурсів у Чехії, Україні та Хорватії. Концертувала у Польщі, Словаччині, Угорщині, Австрії, Німеччині, Італії, Швеції, Азербайджані. Неодноразовий учасник міжнародних фестивалів: «Віртуози», «Контрасти», «Фестиваль давньої музики» (Львів), «Kharkiv contemporary» (Харків), «Bach-fest», «Organum» (Суми), «Kubinska hudobna jesen» (Дольні Кубін, Словаччина), «Brunoever» (Люблін, Польща), «Poesifestival» (Стокгольм, Швеція), «Дні Львова у Кракові», «Житомирська музична весна» та інші. Лідія Футорська має декілька записів на CD, зокрема з музикою К. Шимановського та Б. Лятошинського. З 2012 року концертує у дуеті з баяністом Сергієм Хоровцем, пропагуючи українську класичну музику. Дует виступав навіть у шахті-музеї «Guido» в Забже (Польща) на глибині 230 метрів під землею! Лідія Футорська неодноразово ставала першим виконавцем творів сучасних композиторів.

Маргарита Головко народилася у Кам’янці-Подільському. Грати на фортепіано почала у 5 років. Закінчила з відзнакою Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. М. Лисенка, потім Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського; навчалася в Міжнародній Піаністичній Академії «IncontricolMaestri», Імола (Італія), має диплом магістра. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, зокрема: ХХІІ Міжнародного Конкурсу Піаністів «CittadiMarcala», Марсала (Італія); ХХХ Міжнародного Конкурсу Піаністів ім. Сметани, Пльзень (Чехія); І Міжнародного Конкурсу Піаністів «Cittad’AquavivadelleFonti», (Італія); І Міжнародного Конкурсу Піаністів «MidwestInternational Piano Competition», СідарФолс (Айова, США). У червні 2015 року піаністка представляла Україну в одному із найпрестижніших конкурсів – «Вершина світу» у м. Тромсо (Норвегія). Зі 154 піаністів світу до участі були запрошені 24 музиканти, серед яких і Маргарита Головко! Вона є учасником багатьох світових музичних фестивалів, серед яких такі відомі як ХV Міжнародний фестиваль української та польської музики ім. Ф. Шопена, м. Дніпро (Україна); VІІ Міжнародний музичний фестиваль «MITOSettembreMusica», Мілан, Турин (Італія); УІІІ Міжнародний піаністичний фестиваль «Лики современного пианизма», Маріїнський театр, Санкт-Петербург (Росія); ХХІІ Міжнародний музичний фестиваль у м. Монте Сан Савіно (Італія); Міжнародний фестиваль оперного мистецтва та класичної музики «Опера в мініатюрі» у м. Кам’янець-Подільський. Піаністка багато концертує в Україні і за кордоном, має записи на радіо в Італії, Чехії, США. У 2015 році «BlueGriffinRecords» Label (США) випустила ком пакт-диск з творами Р. Шумана та І. Брамса у виконанні Маргарити Головко.

У Чернігові зі сцени обласного філармонійного центру у виконанні Лідії Футорської та Маргарити Головко пролунали: Соната для скрипки і чембало C-durМ. Березовського; «Мрії» В. Косенка; «Фонтан Аретузи» з циклу «Міфи» К. Шимановського; Соната №1, a-molle М. Равеля; три п»єси з балету «Попелюшка» («Вальс», «Фея зими», «Мазурка») С. Прокоф’єва; Соната №3, d-molle Й. Брамса.