ua ru

Чиста енергія на Чернігівщині

Які перспективи переходу на альтернативні види палива?

Використання власного енергетичного потенціалу, економія коштів та створення нових робочих місць. Цього можна досягти завдяки використанню "чистої" енергії. Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвиток відновлювальної енергетики обговорювали учасники на семінарі в облраді. Наразі в Україні катастрофічно не вистачає енергоресурсів. На їхню закупівлю потрібні значні кошти.

Так, наприклад, вже кілька років поспіль на Волині вирощують енергетичну вербу. 95% урожаю йде на експорт до сусідньої Польщі.

Рухається, хоча й поступово, у цьому напрямку і Чернігівщина. За минулий рік майже на 10% вдалося скоротити використання природного газу. На більш як півсотні об’єктах проведено роботи з реконструкції котелень по переведенню їх на використання альтернативних видів палива.

А це насамперед деревина та торф. Між іншим, на Чернігівщині знаходиться 12% загальнодержавних запасів торфу. На сьогоднішній день Талалаївська лікарня, а також школи та садочки на Корюківщині повністю перейшли на альтернативне паливо, незабаром планується будівництво теплоелектростанції в Семенівському районі. Також в області у приватних домогосподарствах власники встановили майже 20 сонячних панелей.