ua ru

У Чернігові знайшли скарб

Школяри міста відкопали історичну знахідку.

Школярі пішли до старого дуба аби набрати землі, а наштовхнулися на історичну знахідку.

10 квітня на місце події одразу викликали істориків і поліцію. Знайдені монети передали правоохороним органам. Згодом пошукові робогти продовжили історики і знайшли близько сотні монет, але успішнішими за археологів виявилися діти. Знайдені монети датуються 20-30 роками 17 століття.

Знайдені монети ночували у поліції. А вже 11 квітня їх передали співробітникам музею. Зберігався скарб у глечику, але він нажаль не зберігся.

За останнє десятиріччя у Чернігові - це найбільша знахідка, стверджують історики. Школярі вже переказують один одному легенди про те, як скарб міг опинитися біля їхньої школи. Одні розповідають про розбійника Малія, котрий жив на пагорбі, інші - про таємну садибу.

Згідно із законом України, за несподівану знахідку шукачі скарбів можуть отримати винагороду від держави.

.За актом передачі скарбу, складеним поліцією та відповідними документами, особою, що передала скарб, є директор 24 школи. Відтепер на монети чекає реставрація, а працівників музею - опис кожної з них. Адже в ті часи могли виготовляти і підробки. Аби встановити точну вартість монет знадобиться мінімум 1 рік. Надалі вони еспонуватимуться в історичному музеї імені Тарновського.