ua ru

Чернігівці сплатили понад 547 мільйонів гривень податків

У березні поточного року платники Чернігівської області сплатили до бюджетів усіх рівнів більш як 547 млн. грн. податків і зборів.

У березні поточного року платники Чернігівської області сплатили до бюджетів усіх рівнів більш як 547 млн. грн. податків і зборів. Як і у попередніх періодах, питома вага добровільної сплати податкових зобов’язань залишається дуже значною - майже 99 відсотків. Від сплати податкового боргу та за рахунок контрольно-перевірочної роботи до бюджетів надійшло трохи більше як по 2 млн. гривень. Про це повідомляють у ГУ ДФС в Чернігівській області.

В тому числі до державного бюджету зібрано понад 258 млн.грн., що перевищує майже на чверть або на 49 млн грн. відповідний період минулого року.   На збільшення загальної суми вплинуло зростання збору податку на додану вартість майже на 11 млн. грн., податку на доходи фізичних осіб та військового збору на 22,6 млн.грн., рентної плати за користування надрами на 36,4 млн. гривень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів податків та зборів надійшло майже 290 млн. гривень. У порівнянні до березня минулого року відбулось зростання сплачених сум на 30 відс. або майже на 68 млн. гривень. Приріст забезпечено за рахунок основних бюджетоформуючих податків. А саме:  внаслідок зростання рівня мінімальної заробітної плати  приріст податку на доходи фізичних осіб  складає понад 57 млн. грн., єдиного податку  з фізичних осіб  - більше 5 млн. грн., плати за землю – понад 15 млн. гривень.

Заплановані місцевими радами всіх рівнів бюджетні призначення перевищені більш як на 16 відсотків, тобто понад очікуваних надходжень додатково зібрано більше 40 млн. гривень.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Чернігівській області за березень 2017 року сплачено понад 253 млн. гривень. У порівнянні до лютого поточного року надходження залишились практично на рівні (103 відс.), а до рівня березня минулого року – зросли на 42,7 відс., приріст складає майже 76 млн. гривень.